neděle 8. července 2018

Recenze ✩ Údolí ztracených ✩ Emily Rodda

Autor: Emily Rodda
Originální název: The Valley of the Lost
Přeložila: Olga Staníčková
Ilustrace na obálce: Marc McBride
Nakladatelství: Fragment
Rok a místo vydání: 2012, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 128
Zdroj: moje knihovna
2. vydání
ISBN 978-80-253-1174-5

7. díl ze série Deltora  – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Po najití šestého drahokamu v Labyrintu bestie se Lief, Jasmína a Barda vydají na další nebezpečnou pouť, na další nebezpečné místo. Údolí ztracených je obklopeno mlhou a říká se, že se odsud ještě nikdy nikdo nevrátil. Jenže sedmý drahokam, diamant, se nachází právě tam.

Strážce diamantu je nejen nebezpečný, ale také prohnaný a zlomyslný. Jeho přisluhovači jsou hrůzostrašní. A oběť, kterou budou muset podstoupit, pokud neuspějí v uhádnutí záludné hádanky, je strašná a děsivá. 

Podaří se třem společníkům získat diamant, sedmý a poslední drahokam z Kouzelného pásu Deltory? 

Můj názor:
Tento díl je o poznání slabší, než předešlé. Přečteno jsem měla téměř okamžitě, ale to hlavně proto, že je to droboučká knížečka. Chybělo mi tu to očekávané napětí, nebezpečí a víc akce. Je sice pravda, že díky hádance to napínavé trochu bylo. Ono přece jen, když víte, co se s Vámi stane, pokud neodpovíte správně, je stresující. A přesně to zažívali Lief, Barda a Jasmína. 

Co se týče té hádanky, nebyla nijak těžká. Původně jsem si myslela, že budou muset přijít na to, kdo je Pýcha, Závist, Chamtivost a Nenávist. Ale o moc jsem se nesekla. Hádanku můžete řešit spolu s nimi. V knize jsou obrázky, takže můžete zapojit svůj mozek a třeba na odpověď přijdete sami. 

Co se mi líbilo, bylo náhlé zjištění, kdo je ve skutečnosti Zmar. Konečně po tolika dílech se můžete dovědět, kdo kdysi byl, proč se z něj stal člověk takový, jaký je a že přece jen je v něm něco dobrého.

Podle mě to mohlo být více rozepsané. Nebylo to úplné, cesta do Údolí ztracených byla moc rychlá a odfláklá. Nejvíce se autorka zaměřila asi na tu hádanku a vysvětlování. A v Toře mohli také zůstat déle, vždyť by tam mohli něco objevit… Bylo to takové nedotažené… Bohužel.

Bodování:

2 komentáře:

  1. Pěkná recenze, před dávnou dobou :) jsem četla dva díly Deltory a ke zbytku jsem se nikdy nedostala a s největší pravděpodobností už ani nedostanu, je proto fajn, že můžu zjistit o co v dalších dílech šlo. :))

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já nemám ráda nedočtené série (vyjma pár vyjímek, co se fakt nedalo :D) a Deltora je pěkná, takže jsem ji slupla celou. A nedávno se naskytla možnost přečíst ještě další dvě série po této, tak se na ně docela těším :)

      Vymazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)