pondělí 9. července 2018

Recenze ✩ Vlastní spravedlnost ✩ Camilla Läckberg

Autor: Camilla Läckberg
Originální název: Olycksfågen
Přeložila: Eva Nováčková
Obálka: Robert Imrych
Nakladatelství: Motto
Rok a místo vydání: 2011, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 352
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7246-571-2

4. díl ze série Erika Falcková & Patrik Hedström – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Poklidný život detektiva Patrika Hedströma skončí, když je nalezena mrtvá žena. Zprvu to vypadá jako nehoda. Mladá žena se v opilosti vybourala. Záhy však zjišťuje, že se jedná o vraždu. Tato vražda je podobná vraždám, které se staly několik let předtím. Jenže jak dokázat, že je mezi nimi spojitost?

V Tanumshede se začala natáčet reality show, když je osmnáctiletá účastnice zavražděna. Dokáže Patrik a jeho tým vyřešit i tuto vraždu?

Dva nevysvětlitelné a obtížné případy, a navíc musí Patrik řešit i svůj osobní život. Vždyť svatba je za dveřmi...

Můj názor:
Tento díl je velmi vydařený. Ani na vteřinu jsem se nenudila a stránky otáčela s velkým očekáváním. Je sice pravda, že ke konci jsem začínala tušit, kdo za tím vším stojí a moje předtuchy se vyplnily. Dokonce jsem tušila i motiv. Skoro. Ale myslím, že to na knize neubírá. I tak je to celé dobře propracované a napínavé. Hlavně závěr knihy. Popravdě jsem měla strach, jak moc zasáhne zmíněná reality show děj, ale byla jsem mile překvapena. Nezasahuje nějak hrozně a spíš máme možnost poznat samotné účastníky. 

Bylo hezké sledovat, jak se Anna vypořádá se svým osudem. Že pochopila, že nemusí truchlit po zbytek svého života, ale že i na ni čeká někde to štěstí a že její děti ji potřebují. Vždyť jsou to ještě malí caparti. Hlavně měla velkou oporu, Eriku. Nebýt jí, asi by se z toho nikdy nedostala. V takových chvílích vám dojde, jaké máte štěstí, že se v těch nejtěžších chvílích máte o koho opřít a se vším Vám pomůže. Právě toto Anna poznala a má velké štěstí. Ale úplně nejlepší bylo sledovat plánování svatby. Erika se svou depkou, že se jí nic nedaří a že jí žádné šaty nebudou. Jenže každé ženě sluší. Její nastávající tchyně je děsná. Já bych ji asi brzo uškrtila, protože to, co předváděla, nebylo možné. Rozum to nebere. Ne že bych nechtěla, aby mi třeba nepomohla, ale čeho je moc, toho je příliš... Tahle vsuvka osobního života našeho detektiva je veselá a pěkná. Celé to z detektivky dělá živější, pravdivější a veselejší.

Hanna Kruseová je nová posila. Má nahradit Ernsta Lundgrena. Je šikovná, cílevědomá, čilá a všude je jí plno. Ze začátku na mě moc dobrý dojem neudělala. Je až moc cílevědomá a všeho moc škodí, jak se říká. Jenže pokud chce člověk něčeho dosáhnout, musí pro to něco udělat. A postupně si mě začínala získávat, ale nepovedlo se jí to stoprocentně.

Melberga jsem nikdy moc v lásce neměla. Vždycky jsem z něj měla dojem, že je nespolehlivý a navíc hňup. Nejradši sebere veškerou smetanu, aniž by věděl, co všechno případy obnáší. Ale dnes mi ho bylo opravdu líto. Zamiloval se na první pohled a já mu to přála. Až jsem si říkala, že přece nemůže být jeho vyvolená tak slepá. Jenže ona nebyla. Docela mě zajímá, jak se s tím vypořádá, hlavně jak se zachová před svými kolegy. Nevěřila jsem jí ani za mák a stále jsem si říkala: Melbergu, dej od ní ruce pryč. Jenže láska si nevybírá a někdy dokáže být pěkně krutá a bolestivá...

Ať se na to dívám, jak se na to dívám, toto bude první detektivka, kterou ohodnotím nejlépe. Myslím, že si zaslouží plný počet. Je vidět že se autorka zlepšuje a nemůžu se dočkat na další její knihy.

Bodování:

4 komentáře:

 1. Pěkná recenze :) na mě je kniha moc thrillerózní :)) ale věřím, že nemusí být vůbec špatná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to pěkná detektivka a za tu chvíli mi celkem přirostla k srdci a vždy se těším, co je u Eriky s Patrikem nového :)

   Smazat
 2. Koukám, že úspěšně pokračuješ v sérii o Erice a Patrikovi :-)
  Se musím do Camilly taky pustit - dokonce jsme zjistila, že mám vše krom letošní novinky ve čtečce :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S touto sérií jen tak neskončím. Na novinku se těším, ale nejdříve budu muset zajít do knihovny a tam se mi moc nechce.. :D A pokud ji máš ve čtečce, tak není nad čím přemýšlet ;)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)