čtvrtek 11. října 2018

Deset knižních dní // Devět plánovaných knih

Druhým tématem je devět plánovaných knih. A protože je ještě rok 2018, rozhodla jsem se zde zveřejnit knihy, které v něm ještě plánuji. Jestli se tak ovšem stane, je ve hvězdách. Určitě to znáte, plány jsou plány, ale pak najednou se vyrojí tolik událostí a situací, že Vám nezbývá čas nebo jsou po ruce jiné, naléhavější příběhy. 
Když jsem se pro tento TAG rozhodla a začala doplňovat knihy, jak mě zrovna napadly, jako první jsem sem napsala Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše, abych konečně splnila ten největší rest a napsala pro Cosmopolis konečně (!) recenzi. Jenže v tuto chvíli už není aktuální, protože knihu dočítám, chybí mi nějakých 20 stránek, tudíž to sem už nespadá. Řeknu Vám ale, že vybrat poslední devátou knihu, byl docela oříšek. 

Etta a Otto a Russell a James - Emma Hooper
Nakonec jsem zvolila knihu, kterou jsem si asi před rokem koupila v Levných knihách a strašně se na ni těšila. Bohužel nebylo moc času nebo spíše se mi do rukou dostávaly zcela jiné knihy. Asi je to škoda, ale to se uvidí, až si knihu přečtu, jestli opravdu stojí za to či ne.

❀❀❀  

Císař Nihon-džinu - John Flanagan
Císař je desátý díl Hraničáře a chybí mi vlastně ještě tři, abych měla sérii ukončenou. A letos bych to ráda ještě stihla a věřím, že to nebude problém, protože tyto knihy mě velmi baví, hlavní hrdinové mi přirostli k srdci a čte se to velmi rychle, lehce a pěkně se u nich odreaguji a pobavím.

❀❀❀ 

Cesta do Istanbulu - Mika Waltari
Ve velmi brzké době jsem si objednala tři knihy od pana spisovatele Mika Waltariho. Bohužel mě jich čeká o hromadu více, které jsem ještě nečetla, a ráda bych s tím konečně něco udělala. Protože se mi tu válí opravdu dlouho. Jako první jsem zvolila tuto a věřím, že mě nakopne a stihnu jich letos ještě víc.

❀❀❀ 

Velké maličkosti - Jodi Picoult
Ze všech u nás jedenácti vydaných knih mi pět schází přečíst. A právě tato mě z nich zaujala nejvíce, a pokud to bude v silách naší knihovny, donesu si ji domů. Protože Jodi Picoult už bych vážně měla ráda přečtenou, ale letos to bohužel ještě nestihnu…

❀❀❀  

Stalker - Lars Kepler

Pátý díl úspěšné švédské detektivní série s Joonou Linnou. Manželská dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler si mě získal a jejich příběhy jsou opravdu nakažlivé, záhadné, napínavé a šokující. Ráda bych s touto sérií konečně zatočila, takže tahle kniha je jasná.

❀❀❀ 

Černá díra - Yrsa Sigurðardóttir

Všichni ji četli, jen já odolávám. Knihu mám pár měsíců doma, ale bohužel nebyl čas nebo jsem otevřela jinou aktuální knihu. Doufám, že letos ji ještě stihnu, abych se přidala k spokojené a nadšené mase čtenářů a čtenářek a i já Vám popsala své dojmy.

❀❀❀ 

Lovci ohně - Mons Kallentoft
Lovci ohně byla vydána letos, a protože je to další pokračování s mou oblíbenkyní Malin Forsovou, tady není nad čím přemýšlet. Knihu jsem si dokonce půjčila v knihovně a moc se na ni těším. Na další zapeklitý případ a hlavně jsem zvědavá, jaké osobní trable pro tuto detektivní inspektorku Mons Kallentoft vymyslel.

❀❀❀ 

Čas ztracených holubic - Sofi Oksanen
Tato a ještě Norma jsou jediné, které mi tu visí už strašně dlouho a já okolo nich chodím jako slepec. Ba na ně přímo zapomínám. Ale tahle mě hodně zajímá a snad se konečně dokopu. Však ji mám také ve svém čtenářském plánu.
❀❀❀  

Čarodějnice - Camilla Läckberg
Stejně jako u Malin, i zde jsem na další případ s Erikou Falckovou a Patrikem Hedströmem zvědavá. Co pro ně autorka vymyslela, jaké životní zkušenosti zažijí tentokrát a co jim připraví jejich děti. Kniha byla vydána také letos, ale tuhle bohužel naše knihovna ještě nemá, takže nejspíš budu muset zajet do Brna. Přesto se na ni moc těším, u těchto detektivek jsem se vždy pobavila a odpočla.

Druhý úkol splněn, myslím, že docela obstojně a můžu jen doufat, že se mi podaří přečíst aspoň polovinu knih, co jsem tu představila. A stejně jako v minulém článku, i zde napíšu, že knihy, které nevlastním, jsem si zapůjčila z DK.

Mějte se krásně a doufám, že budete mít krásný víkend (já vím, že je to brzo, ale další článek bude asi až po víkendu).

2 komentáře:

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)