úterý 30. října 2018

Nové knihy v mé knihovně #17

I přes mou delší neaktivitu (a nechutně dlouhé doby nerecenzování recenzáků) na mě paní Bára z nakladatelství Cosmopolis nezanevřela a nabídla mi další snůšku knih. Opět jsem byla velmi mile překvapena, potěšena a nadšena. Musím říct, že je pro mně vždy těžké vybrat si, neboť mi nabízí samé zajímavé knihy. Nakonec jsem zvolila a včera mi přišel první balíček. Ano, čtete dobře. Druhý mi přijde, jen co vyjdou.. Ehm... 😀
Jako první vybraná kniha je Dopis od anglické autorky Kathryn Hughes. Zaprvé mě zaujala její obálka, pak název a nakonec anotace, která zní více než dobře. Věřím, že to bude znamenitý příběh, plný emocí a spousty mi dá. Také jsem už četla jednu recenzi a ta mě v mém očekávání utvrdila.
Anotace:
Tina Craigová pracuje do úmoru, a ještě k tomu o sobotách prodává v dobročinném obchodě, aby ve svém nešťastném domově trávila co nejméně času. Když prohledává kapsy starého obleku, který někdo charitě věnoval, objeví dopis se zalepenou ofrankovanou obálkou bez razítka. Dopis otevře a přečte si ho – a to změní směr jejího života navždy.
Billy Stirling ví, že se nezachoval právě hezky, ale doufá, že může ještě všechno napravit. 4. září 1939 se posadí a napíše dopis, o němž doufá, že změní budoucnost.
A to se také stane – ale více způsoby, než by si kdokoliv dokázal představit…
Je načase otevřít Dopis.


Druhá kniha je V dobrém i zlém, na kterou jsem pokukovala u Marcelky. Její recenze mě tenkrát hodně nalákala a popravdě jsem byla nadšená, když jsem tuto knihu viděla v nabídce. Tady nebylo o čem přemýšlet a opravdu moc se těším, až ji otevřu.
Anotace:
Napínavý psychothriller plný nečekaných zvratů, který provokativně odhaluje temnou stranu manželství, mateřství a přátelství.
Bezmezně milující manželka, oddaný manžel, opečovávané dítě. Američané Merry, Sam a Conor jsou perfektní rodina, žijící na perfektním místě. Merry si domácký život nemůže vynachválit – pečení,
práce na zahradě, péče o malého syna. Sam začíná po odchodu z univerzity s novou kariérou filmaře. Občas se přistihnou, že sami nevěří tomu, jak šťastní jsou. Tady na švédském venkově, kde začínají žít svůj nový perfektní život.
Když je v jejich švédském ráji navštíví Merryina kamarádka Frank, stane se okamžitě součástí rodiny. Sblíží se s malým Conorem. A se Samem. Frank a Merry jsou skoro jako sestry, proto Frank okamžitě odhalí věci, které ostatním unikají. Faleš a zradu, kterým se dá při pohledu na tuhle pohádkovou rodinku těžko věřit. Ale jenom Frank ví, co se tady skutečně odehrává… . Kdo je manipulátor a kdo oběť?


Poslední kniha je Na okraji. Na tuto jsem také kdysi koukala, ale zatím mě nezaujala natolik, aby skončila na seznamu. Jenže teď mě zaujala a navíc, je od švédské autorky, takže to prostě musí být skvělá detektivka. A pak recenze, kterou jsem na ni četla, mě v tom utvrdila :)
Anotace:
Uprostřed Švédska na hranici krajů Västergötland a Värmland leží v hlubokých lesích vesnice Gullspang. Jednoho horkého léta odsud zmizí sedmnáctiletá Annabelle. Její rodiče šílí strachy, místní policie je bezradná a organizace Missing People ji bezvýsledně hledá.
Na místo činu jsou vysláni inspektorka Charlie Lagerová a její koleg
a. Charlie je zkušená policistka a práce jí poskytuje uklidňující rutinu, kterou její chaotická duše potřebuje. Tohoto případu se ujmout nechce, ale nakonec udělá to, co vždycky: poslechne příkaz. Charlie Lagerová se tak vydá na cestu do minulosti. Musí se vrátit tam, odkud odešla, když jí bylo čtrnáct let, vrátit se do dětství, kterému se ze všech sil snažila uniknout. Jakmile se vrátí, všechny její vzpomínky oživnou. Vzpomínky na tehdejší omezené možnosti a velkou touhu utéct. Vzpomínky na matku, která představuje všechno, čeho se Charlie bojí: alkoholismus a nemoc.
Zatímco se Charlie snaží zjistit, co se Annabelle stalo, objevuje děsivá fakta ze své minulosti. Musí čelit i své nejhorší vzpomínce: okamžiku, kdy nechala někoho zemřít.

Tak to je prozatím vše. Své tři recenzní výtisky jsem představila a jen co dočtu Velké maličkosti, se na jednu z nich vrhnu. Zatím to vyhrává Dopis, ale kdo ví, jak to nakonec dopadne?

4 komentáře:

 1. Hodně mě zaujala knížka Na okraji, protože moje mamka miluje severské detektivky a i podle stručného obsahu si myslím, že by to pro ní byl skvělý dárek pod stromeček :) Kouknu na ni, díky za tip :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že zaujala. Pokud má tvá máma ráda severské detektivky, určitě nešlápneš vedle. Já sama jsem na ni zvědavá a věřím, že mě nezklame. Také jsem četla některé kladné recenze, takže určitě jo :)

   Smazat
 2. Na okraji vypadá hrozně dobře a docela ráda bych si ho někdy přečetla. Ale od Cosmopolisu jsem si momentálně vybrala Čas vlků. Jsem zvědavá :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nad Časem vlků jsem také přemýšlela, ale nakonec si to rozmyslela. Každopádně se pak podívám na tvou recenzi :) A ano, Na okraji vypadá hodně dobřě, ale zatím je na pořadníku. Snad se ke knize brzy dostanu :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)