středa 31. října 2018

Recenze ✩ Návrat do Del ✩ Emily Rodda

Autor: Emily Rodda
Originální název: Return to Del
Přeložila: Olga Staníčková
Ilustrace na obálce: Marc McBride
Nakladatelství: Fragment
Rok a místo vydání: 2012, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 136
Zdroj: moje knihovna
2. vydání
ISBN 978-80-253-1175-2

8. díl ze série Deltora  – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Kouzelný pás je konečně úplný. Lief, Barda a Jasmína našli a vsadili do něj všech sedm drahokamů: topas, rubín, opál, lazurit, elbait, ametyst, diamant. Teď je však před nimi ten nejtěžší úkol. Musí najít krále Deltory a jeho syna, následníka trůnu, aby Kouzelný pás nabyl síly a navrátil Deltoře jeho někdejší sílu, hojnost, spravedlnost a pocit bezpečí. Jenže, kde krále a jeho rodinu hledat?

Můj názor:
Najít všech sedm drahokamů, zasadit do kouzelného pásu a doufat, že se vše vrátí do starých kolejí. Takový byl hlavní úkol Liefa, Jasmíny a Bardy. Všech sedm drahokamů skutečně našli a nakonec je čeká cesta domů. Jenže, kde je král? Kde se ukrývá? Tentokrát je čeká ten nejtěžší úkol a já s očekáváním otevřela tuto poslední dětskou knížečku, opravdu pohladí po
duši.
„Potřebujeme schopnosti a zkušenosti všech, kteří sdílejí naši věc. Konečně přišel čas důvěřovat.“
Poslední díl byl velmi vyvedený. Pěkně jsem se začetla, stránky rychle ubíhaly a nakonec jsem koukala, že je po všem. Má trochu napínavosti, je pln naděje, touhy a taky trochu zoufalství. Ovšem když se dostaneme na poslední stránky, dolehne na nás (nebo aspoň na mě) to všechno, ono dobrodružství a nebezpečí, kterým si prošli. A přestože ani jeden drahokam nebyl lehké najít natožpak získat ze spárů nepřítele, teprve teď je čeká ten nejtěžší úkol.

Najít budoucího krále bylo přes veškeré nástrahy a pasti obtížné. Nakonec se jim následníka povedlo najít. Byl nečekaný i čekaný. V jednu chvíli jsem myslela, že je jasný jako facka a pak mi konečný výsledek přišel tak logický a samozřejmý, že jsem se div nepleskla do čela. Také se mi líbil Zmar, jeho opravdová totožnost a tajemství se mi opravdu líbilo.

Že bych neměla číst spoilery, vím. Bohužel jsem na Databázi knih přečetla informaci, kterou jsem po zbytek knihy věděla a nadávala si. Naštěstí jsem ten spoiler nečetla celý a jen tak ledabyle prolítla očima, takže přece jen byl konec knihy zajímavý. Nebuďte jako já, pak akorát přijdete o to krásné.

Myslím, že to bylo pěkné zakončení série. Teď můžu začít shánět zbylé dvě, jen si nejsem jistá, o čem se v nich může psát... O budování nového království? O upevňování moci? O svatbách, narozeninách a jiných oslavách? Já se nechám ráda překvapit. A co Vy, už máte svou Deltoru také přečtenou? :)

Bodování:

2 komentáře:

  1. Jé, ted jsem si úplně vzpomněla, jak jsem někdy před pěti lety tuhle sérii četla :) Tenkrát se mi moc líbila :) Skvělá recenze :)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Díky :) Mě trochu mrzí, že jsem tuto sérii nečetla jako dítě, protože bych z ní měla určitě jiný požitek a znamenala by pro mě něco víc. Ale i tak se mi moc líbila, je vážně pěkná. Lehká, svěží a plna naděje a dobrodružství :)

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)