středa 24. října 2018

Z knihovny #23

Přeji pěkné odpoledne, pokud to v tomto pošmourném počasí jde. Tak akorát vlézt do postele se skvělým příběhem, něčím dobrým a horkým na zahřátí. Já si o tom můžu leda tak zdát, ale věřím, že se mezi Vámi někdo takový najde ☺ Dnes tu mám pro Vás po zatraceně dlouhé době článek z knihovny. Ještě předtím, než Vám ukážu, co jsem si půjčila, se trochu vypíšu o trochu obecnějších věcech...
No.. Zase tak obecné to nebude, bude se to týkat tohoto blogu a asi nejbližších plánů. Tak za prvé bych dnes konečně přidala další recenzi, a sice Mořská panna, kterou už mám víceméně napsanou, jen mi chybí ještě pár úprav. Takže snad se ještě dnes můžete těšit. K tomu všemu se mi po mé dlouhé neaktivitě moc stýskalo, jsem čtenářsky i "spisovatelsky" neukojena, takže v nejbližších dnech se můžete těšit ještě na článek ze sekce Zaujalo mě, neboť jsem tu dlouho nepředstavila žádnou knihu, kterou bych si jednou ráda přečetla. A že jich ještě přibylo. Pak tu mám rozjetý TAG, s kterých bych se potřebovala hnout. Takže snad brzy zveřejním svůj třetí úkol, který se týká osmi obálek.

K tomu všemu přemýšlím o jiném vzhledu, ale to bude asi ještě na dýl, ale na druhou stranu teď bude více času... A stále častěji polemizuji nad soutěží, ale vůbec netuším, zda by se někdo přihlásil a tudíž jestli by to mělo nějakou cenu. Jako takové malé oslavení mého "povstání" :D Co říkáte?

Teď konečně k původnímu článku. Dnes dopoledne jsem byla v knihovně a opět musela urychleně utéct, protože tam toho mají TOLIK!!, že bych si klidně odtáhla celou knihovnu, kdyby to šlo :D Minulou návštěvu jsem vynechala, před měsícem jsem si totiž půjčila Lovce ohně, které jsem včera dočetla a dnes vracela, takže v nejbližších dnech můžete očekávat recenzi. Nakonec jsem odešla se dvěma knihami a řeknu Vám, že to bylo těžké. A také, že jsem se držela svého původního plánu, tedy druhého úkolu v TAGu v devíti plánovaných knih.

Prvně jsem ukořistila Velké maličkosti od Jodi Picoult, z čehož jsem měla ohromnou radost. Zase se o kousek posunu a moc se těším na tento určitě velmi emoční příběh. Knihu jsem dokonce už rozečetla a doufám, že mě nezklame.
Anotace:
Ruth je zkušená sestra pracující na novorozeneckém oddělení. Svého syna vychovává sama, neboť je vdovou po válečném hrdinovi. Nyní stojí před soudem, protože ji obvinili ze smrti novorozence – syna bílého amerického fašisty. Ruth je totiž černoška. Je však v tomto případu důležité, jakou má kdo pleť? Nebo je to jenom zástěrka pro předsudky a přesvědčení, které řídí životy nás všech?

Pak jsem zašla do Krimi a Thriller oddělení, kde jsem ukořistila pátý díl Larse Keplera Stalker. Opět nadšení, i zde se posunu o kousek dál. Anotace zní velice zajímavě a už se nemůžu dočkat, až se budu dočítat, kam se Joona Linna poděl a jak si poradí všichni s tamní vraždou. Jen mě vyděsila tloušťka, ta kniha vydá snad za dvě :D A co je ještě lepší, zrovna před chvílí jsem se dočetla, že 25.10. vychází sedmička jménem Lazar. Skvělé, ne? Teď nevím, jestli mám být nadšená nebo brečet :D
Anotace:
Bez Joony Linny je policie bezmocná.
Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti.
Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video
ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.

Prozatím to bude vše. Navečer tu snad přibude slíbená recenze, mějte se krásně a těším se na Vaše reakce ☺

2 komentáře:

  1. Ha Stalker! Tak ať se líbí a budu se těšit na dojmy. Třeba mě tvoje recenze pak nakopne a knihu si přečtu dříve :-)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Díky :) Věřím, že bude a snad tě opravdu nakopnu k přečtení :)

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)