sobota 27. října 2018

Zaujalo mě #30

Přeji pěknou sobotu, i když upršenou. Ovšem ideální den věnovat se knihám, nemyslíte? Já se dnes rozhodla, že představím pět knih, které mě zaujaly a zařadila na seznam a zoufale doufám, že se k nim někdy dostanu.  

Jako první tu mám dětskou knížečku Jak to bylo dál? Knížka o muminkovi, mimle a malé Mie. Doma už ji nějaký pátek mám a věřte mi, že je naprosto úchvatně zpracovaná a je velkého formátu s velmi malým počtem stránek. Jenže stále ji mám odloženou na neurčito a to i přesto, že bych ji měla přečtenou opravdu za krátko. Jenže... Asi si ji nechám na Vánoce nebo co 😀

Anotace:
Překlad půvabné obrázkové knížky světoznámé finské, švédsky píšící autorky se k českým čtenářům dostává poprvé po více než padesáti letech od prvního vydání v jazyce originálu. Je to také jeden z prvních příběhů ze světa skřítků muminů, bambulů, hatifnatů, fififjonek a jiných tvorečků. Navíc ozvláštněný všelijak tvarovanými výseky do stránek, jimiž lze spatřit něco nečekaného, podivuhodného. Zkrátka tahle knížka bude děti bavit! Vypráví se v ní o tom, jak muminek s mimlou hledali ztracenou malou Miu a na své pouti se dostali k moři i do jeskyně, dokonce je pořádkumilovný bambul vcucnul do vysavače...

Teď se podíváme do jiného žánru. Román Měla jsi vůbec někdy rodinu? mě zaujal už svou obálkou. Tenkrát jsem knihu četla hodně recenzí a dost se na ni těšila, ale postupem času se mi vykouřila z hlavy. Pořád věřím, že bude skvělá a já se k ní jednoho dne dostanu. A velké hodnocení a komentáře na DK mě přesvědčily, že to nebude šlápnutí vedle.

Anotace: 
V předvečer dceřiny svatby otřese domem June Reidové děsivý výbuch. Následný požár pohřbí celou její rodinu, minulost i budoucnost. Všechno.Zoufalá a ochromená June prchá z místa katastrofy, až skončí v motelovém pokoji kdesi u oceánu, stovky kilometrů od někdejšího domova. Ponořená do drásavých vzpomínek neustále přemýšlí o chybách, jichž se dopustila při výchově jediné dcery Lolly i při budování svého vztahu s partnerem Lukem a které vedly až ke tragickému konci.Zároveň s June však nechává autor promlouvat i další lidi, jichž se tragédie dotkla. A právě díky jejich vyprávění se před čtenářem začíná rozprostírat ucelený obraz toho, co se skutečně stalo, ale také svědectví o síle lidského ducha, o schopnosti vyrovnat se s tragédií nepředstavitelných rozměrů, ale také o moci přátelství a podání pomocné ruky. A v neposlední řadě také o tom, co skutečně znamená mít rodinu. 

Třetí knihou je horor Zimní lidé, což je u mně neobvyklé, neboť hororům se vyhýbám. Ale tenhle mě hodně zaujal a tehdejší recenze mě utvrdily v tom, že to bude stát za to. Tak co říkáte, bude to stát za to?

Anotace: 
West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery.
Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou
. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví..

Nedokážu přesně říct, co si mám představit pod pojmem romantický thriller, ale takový štítek tato kniha má. Volání anděla je román oblíbeného autora Guillaume Mussa. Nic jsem od něj doposud nečetla, ale zato četla hodně kladných hodnocení a chválu, takže jsem opravdu zvědavá, jestli si tohoto francouzského autora také oblíbím.

Anotace:
V telefonech byl celý jejich život… Na Kennedyho letišti v New Yorku do sebe nechtěně vrazí jeden muž a jedna žena. Oba v té chvíli telefonují. Jonathan a Madeline rychle sbírají své věci a omylem si vymění telefony. Když to zjistí, dělí je od sebe deset tisíc kilometrů: ona je v Paříži, kde prodává květiny, on v San Francisku, kde vlastní restauraci. Oba jsou zvědaví na toho druhého, a tak začnou zkoumat obsah cizího telefonu. Tato malá indiskrétnost jim prozradí, že ač se neznají, jsou jejich životy spojené tajemstvím, které považovali za navždy pohřbené…
Romantický thriller nejprodávanějšího francouzského autora, jehož knihy vyšly v 35 zemích v celkovém nákladu více než 13 milionů výtisků a téměř všechny byly zfilmovány.


Poslední knihou je Vánoční koleda od Charlese Dickense. Už loni jsem na ni koukala a říkala si, že by mohla navodit tu správnou Vánoční atmosféru a letos bych to mohla uskutečnit. Protože kdy jindy než v tuto dobu knihu číst?

Anotace:
Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno - peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit...
O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu pr
ozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci - duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc.
Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost...
Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu...


Určitě některou knihu znáte, četli jste nebo jen zahlédli. Tak kterou byste mi doporučili? Nebo znáte nějakou obdobnou? Moc ráda objevím jiné a případně zařadím na seznam :) A samozřejmě se těším na Vaše komentáře.

Anotace a fotky knih jsou vypůjčeny z Databáze knih.

2 komentáře:

 1. Zimní lidé doporučuji všemi deseti. Skvělá kniha, u které se budeš trochu bát, ale přečteš ji jedním dechem. V listopadu autorce vychází Vermontské psycho a nejspíš si ho nenechám ujít :-)
  Volání anděla bylo taky super, vůbec jsem nečekala, co se z toho příběhu vyvrbí a příjemně překvapil. Jestli se ke knihám dostaneš, moc ráda si pak přečtu tvé názory na ně :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrovna minulou středu jsem na Zimní lidé koukala v knihovně, ale nakonec jsem zvolila jinak. A o Vermontském psychu čtu poprvé, takže díky za info :D Díky, já doufám, že to bude co nevidět, ale znáš to :D

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)