pátek 16. listopadu 2018

Nové knihy v mé knihovně #18

Jak jsem slíbila, článek je tady. Včera odpoledne mi totiž přišel druhý balíček z nakladatelství Cosmopolis spadající pod Gradu, který mi poslala moc hodná Bára. Tímto bych jí chtěla strašně moc poděkovat, protože se na knížky mooooc těším, hlavně na tu jednu.
Jako první je to tedy Chladnokrevně od britského autora Roberta Bryndzy. Kniha, na kterou se všichni těší, mnozí už ji přečetli a někteří naspali i recenzi. Já sama jsem žádnou zatím nečetla, protože si chci udělat svůj názor a nevěřím, že bych pak z knihy měla ten správný čtenářský požitek. Chladnokrevně je v pořadí už pátá kniha té úžasné série s Erikou Fosterovou a opravdu se těším na další určitě znamenitý příběh a zapeklitý případ. A že to zní opravdu zapeklitě a děsivě. No, posuďte sami :)
Anotace:
Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení… Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven…
Byť to nen
í poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu.
Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.


Druhá kniha, na kterou jsem čekala, je Kavárna v Kodani. Zní velmi zajímavě a věřím, že to bude něco na odlehčení a v poslední době bych nejraději četla jen samé takové knihy. Julie Caplin je Američanka, která napsala trilogii Romantické útěky a toto je první díl. Autorka se nechala inspirovat svými návštěvami v Kodani a místními zvyky, tedy nepřekonatelným štěstím a všemi známým hygge. Sama jsem zvědavá, jaký na mě kniha udělá dojem a popravdě mě překvapilo, že je takového velkého formátu.

Anotace:

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se…
Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvěl
ý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším.
Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.


Ke knihám samotným se ale dostanu později, neboť jsem zjistila, že mi zbývá necelých čtrnáct dní, abych vrátila knihy z knihovny, pokud to nechci prodlužovat. Proto jsem včera večer otevřela Stalkera, ale vězte, že ihned po přečtení se nejspíš vrhnu na Chladnokrevně
Mějte se zatím fajn, užívejte víkend a volna. Nasbírejte nové síly a hodně zdaru při čtení vašich knih. Já v nejbližší době napíši ještě recenze na Dopis a V dobrém i zlém, takže se budete mít na co těšit :)

6 komentářů:

 1. K oběma knihám gratuluju. Užij si čtení. :))

  OdpovědětSmazat
 2. Asi tě nepřekvapí, když napíšu, že mám obě :D Na Kavárnu se těším, nějak s tím nastupujícím adventním časem mám přesně na takovou knihu chuť. A Brynzdu nekomentuju, to je miláček :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, nepřekvapí :D Budu se těšit na obě tvé recenze, ale přečtu si je až po těch mých, ať to nemám zkreslené a nepřijdu o to vzrůšo :D A chápu tě, také mám teď náladu na takové čtení. Oddechové, pohodové a nenáročné ;)

   Smazat
 3. Už jsem to u pár lidí psala - Kavárna v Kodani vypadá opravdu hodně lákavě, a úplně se ztratila v mém hledáčku a výběru knih (jelikož mi byla také nabídnuta spolupráce s Cosmopolis/Gradou od Báry). Dnes vyšel článek mých přírůstků - tedy knih, které jsem si vybrala :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z tvé spolupráce jsem nadšená i za tebe :) Bára je vážně skvělá (jak jsem ti už psala v komentu u tvého článku :D). Nad Kavárnou jsem právě také přemýšlela, ale nakonec si ji vybrala a jsem vážně zvědavá, jaká bude. Ale zatím netuším, kdy ji rozečtu, protože tu mám toho nějak moc.. :D

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)