čtvrtek 22. listopadu 2018

Recenze ✩ Láskou šílená ✩ Helen Fielding

Autor: Helen Fielding
Originální název: Bridget Jones: Mad about The Boy
Přeložila: Barbora Punge Puchalská
Obálka: Jakub Karman
Nakladatelství: XYZ
Rok a místo vydání: 2014, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 384
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7388-960-9

3. díl ze série Bridget Jones – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Bridget Jones po třetí! Tentokrát se vrací po patnácti letech a mnoho prožitého má už za sebou.

Bridget je milující maminka dvou dětí, pětileté Mabel a sedmiletého Billyho. Jenže nic není, jak by mělo být. Po ztrátě své velké lásky a nekonečném smutnění konečně dochází k přesvědčení, že je čas zase začít žít. Vždyť musí být oporou svým dětem. A samota ji užírá. Díky svým přátelům se znovu vydává na lov a znovu se vrhá do víru trapasů, průšvihů a přešlapů.

Můj názor:

Poslední díl (to jsem ještě netušila, že autorka vydá čtyřku) jsem si hrdinně donesla z knihovny domů, abych mohla za touto sérií udělat tlustou čáru a říct si: Jo! Mám splněno. Jenže když jsem ji v knihovně viděla, udělalo se mi zle. Taková bichle, říkala jsem si. Její četbu jsem odkládala, ale nakonec mě mile překvapila. Prolog mě zpočátku nudil a dlouhé odstavce mě málem odradily. Jenže pak jsem se začetla, ani nevím jak. 
 „Životní pohoda nesouvisí s tím, jak se cítíte navenek, ale jen a pouze s tím, jak se cítíte uvnitř.“
Už při prvních stránkách jsem se musela smát. Některé její myšlenkové pochody a průsery jsou úsměvné. Později se to sice ustálilo na takový průměr, ale stále jsem se bavila. Kniha se mi četla rychle, lehce a jak už jsem zmínila, vesele.

Bridget se najednou snaží začlenit do moderního světa. Internet letí světem, a tak nesmí opomenut Twitter nebo některé seznamky. Do toho se snaží být dobrou scénáristkou a doufá, že se její film uchytí. K tomu všemu se snaží omládnout. Spojení "střední věk" ji děsí a snaží se udělat vše pro to, aby zastavila čas. Ještě že má své přátelé, kteří jí i přes své vlastní nezdary poradí, co se svým životem dál. Co člověk, to jiný názor. A tak je jasné, že Bridget najednou neví, koho má poslechnout a jak má reagovat na dané situace. Doba je jiná a spousta se změnila. Má se mu ozvat nebo vyčkat, až se ozve on? Je vhodná doba na sms či ne? Spousta myšlenek a nejistot, ale žádná pořádná odpověď. 

Na Bridget je vidět, že se znovu hledá. Její samota jí leze krkem, ale má strach. Není divu, snad každá z nás by po ztrátě milované osoby měla strach a vrhnout se do víru mužské náruče není lehké. Najít toho správného chlapa není lehké a přirozeně narazíme na hňupy nebo vyzkoušíme to či ono. Párkrát mi jí bylo líto a fandila jsem jí. Aby už konečně nalezla klid a byla šťastná.

Její nedochvilnost mi lezla krkem. Neustále na něco zapomíná a má času nazbyt. Jenže pak zjistí, že musí vyzvednout děti ze školy a školky a nestíhá. V tomto směru jako matka selhala. Asi proto má chůvu, která se o děti stará. Je hezké mít někoho po ruce, když zrovna nemáte čas, něco si potřebujete zařídit a nestíháte. Nic se nesmí ale přehánět a tady jsem si říkala, kdo že je vlastně matka těch dvou dětí.    

Bridget je závislá na Twitteru. Neustále sleduje, jestli ji někdo sleduje a má až panickou hrůzu, že se tak neděje. I přesto, že se to časem změní, úbytek sledujících ji ničí. Vážně by mě zajímalo, k čemu to je. Jasně, je to něco jako FB, kde jste v kontaktu s přáteli. Ale stejně, Twitteru jsem nikdy nepřišla na chuť, fakt bych chtěla vědět Váš posudek. Jste tam? Také maté panickou hrůzu, že Vás nikdo nesleduje, stejně jako Bridget? A v čem je to dobré?  

Jak jsem psala na začátku, kniha mě vážně bavila. Několikrát jsem se zasmála. Bála jsem se, aby mě později nezačala nudit, ale to se naštěstí nestalo. S očekáváním a úsměvem na rtech jsem otáčela stránku za stránkou. Knihu určitě doporučím :)

Bodování:

2 komentáře:

  1. Pěkná recenze, Bridget mám jako filmovou verzi moc ráda. Ke knihám jsem se zatím nedostala, ale jednou bych ráda. :)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Filmy jsou dobré. O trochu lepší než knihy, řekla bych. Ale poslední díl jsem ještě neviděla ani nečetla a docela mě to štve :D

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)