sobota 1. prosince 2018

Předvánoční chvilka

Určitě to všichni znáte, ten předvánoční shon, úklid, dárky, pečení... I mě to nemine a tento víkend jsem se rozhodla pořádně vydrhnout ložnici. Nic moc tu nemáme, ale odklidila jsem pod postelí všechny schované věci a navrch odtáhla noční stolky a knihovnu (s ní jsem se netahala já, nýbrž můj muž, chvála mu.. :D). A musím říct, že s knihovnou to byla panečku sranda. Zábava na polovinu dne (aspoň pro mě, absolutního knihomola :D).

Odnesla jsem veškeré knihy do vedlejší místnosti a najednou jsem na ně jen zírala. To mám vážně tolik knih? Když je vidíte položené na zemi do komínků, je to něco zcela jiného. Nemám tam všechny knihy, protože ta knihovna je prostě malá a potřebovala bych ještě aspoň jednu takovou a pochybuji, že by to stačilo (aby nebyly poskládány hala bala). Ale rozhodla jsem se vyfotit ony knihy, abych se jako správný knihomol pochlubila (já vím, na některé z Vás zdaleka nemám).
Zatím jsem zde nezveřejnila žádnou fotku všech (skoro) mých knih a už vůbec ne knihovnu. Přikládám tedy ještě tuto fotku. Tento krásný nábytek mám od loňských Vánoc a neustále se ho nemůžu nabažit. Ze začátku jsem k ní láskyplně chodila, koukala a feťácky čuchala její vůni (je totiž z masivu). Miluji ji a ještě pořád voní :D.
No jo, i já někdy umím prokrastinovat a tento článek je naprostý nesmysl, ale co. Já prostě nedokázala odolat. Dnes je to prozatím vše, ještě se snad ozvu :) A užívejte krásy dne a sněhu ;)

8 komentářů:

 1. Do pěkného uklidu jsi se dala :) Mě pečení mine. :-)
  Domluvily jsme se s mámou (u které budu trávit svátky), že letos cukroví pořešíme "krabičkou z cukrárny" - já vím nic moc, ale já nějak na ty letošní Vánoce nemám vůbec pomyšlení.. Ani dárky nějak extra neřeším (a už by bylo na čase!)..
  Životní "stagnace" je hrozná věc (fuj období!).. Přitom bych se měla radovat, že mám rodinu, s kterou mohu svátky trávit, že jsme zdraví a tak... :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, ono už taky bylo na čase :D Já péct také nebudu, ale z naprosto odlišného důvodu (u nás je to na pytel..). A dárky zatím také nemám a ani nevím, jestli je vůbec stihnu (v tomhle jsem na baterky :D). Ale prostě jsem si řekla, že to tu můžu aspoň trošku vyzdobit :) A máš pravdu, to nejdůležitější na tom celém je, že má člověk rodinu, která se miluje, jeden pro druhého by se rozdal a že jsou všichni zdraví. A to je podle mě to nejdůležitější ;)

   Smazat
 2. Skvělý článek :) Já se divím, kolik mám knih i když je mám naskládané v knihovničce. Ta je totiž už doslova přervaná, že ani nemám odvahu dělat vánoční úklid. Bojím se, že když je vyndám, už se nevejdou zpátky :D Ale máš krásnou sbírku :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Já se také bála, ale kupodivu se mi tam všechny knihy vlezly a dokonce jsem to krapet přeorganizovala a najednou tam mám místa.. :)

   Smazat
 3. Krásné komínky máš :-) Ty knihy naberou hned jiný rozměr, jak je člověk takhle vidí mimo knihovnu a pohromadě, že? :D A tvá knihovna z masivu je krásná :-O Taky bych se na tvém místě nemohla vynadívat.
  Já úklid letos moc nehrotím, jen takovou klasiku, i když okna by to umýt chtělo :D a co se týče pečení, začala jsem dnes, už mám hotové perníčky a v lednici je připravené těsto na linecké :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že jo :D A tos ještě neviděla tu druhou hromadu, co je na druhé straně místnosti. Ta je ale přítele (dobře, pár jich tam je ještě mých) a momentálně je ještě nemáme kam dát. Z té knihovny jsem byla tenkrát na větvi strašně dlouho :D Ale chtělo by to ještě jednu (minimálně :D).
   Právě kvůli těm oknám jsem se rozhodla, že udělám pořádný úklid. Když už, tak už :D To musí u tebe pěkně vonět, hned bych si perníček dala :)

   Smazat
 4. Náhodou, článek je super. :)) Já se letos do úklidu knihovničky radši ani nepouštím, je mi totiž jasné, že už bych je zpátky nenadala. :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě těší, já si říkala, že je to článek hozený jen tak do luftu :D Já jsem je tam náhodou poskládala, nějaké vyřadila na prodej a dokonce se mi to teď líbí víc, jak je to poskládané. Aspoň k něčemu to bylo dobré :D

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)