sobota 29. prosince 2018

Recenze ✩ Lovec králíků ✩ Lars Kepler

Autor: Lars Kepler
Originální název: Kaninjägaren
Přeložila: Karolína Kloučková
Nakladatelství: Host
Rok a místo vydání: 2017, Brno
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 527
Doporučená prodejní cena: 369,- Kč
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7577-060-8
 
6. díl ze série Detektiv Joona Linna – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!
 
O knize:
Švédský ministr vyhlásil poplach, ale než stačila policejní zásahovka dorazit, byl mrtev. Policie hledá vraha a ví, že to byl teroristický útok. Ovšem jak je dopadnout? Joona Linna už dva roky sedí ve vězení a naděje na chycení je mizerná. Podaří se jim Joonu přesvědčit, aby jim pomohl? A nezemře ještě více lidí?

Můj názor:
Lovec králíků je snad už povinnost. Moc jsem se těšila na další pokračování a tak nemohlo být pochyb, že si i tuto knihu donesu domů. Hlavně jsem byla zvědavá, jak to Joona ve vězení přežil.

Tentokrát jsem se začítala opravdu pomalu, neboť děj se nechce rozběhnout. Hodně stránek je nudných a nic neříkajících. Plno omáčky a přestože se vraždí, neoslovilo mě to. Hlavně jsem pořád netušila, o co tu jde a tápala jako slepec. A to je zbytečné…
 
Poté, co se Joona přidá k vyšetřování vražd, nabere to jiný směr a je to opět velmi čitelné. Hlavně jsem si neustále říkala, kdo je onen vrah a proč to dělá? Policii nasadil brouka do hlavy, když vždy provede přesně do puntíku jednu a tu samou věc a nikdo neví proč. I já byla zmatená a o to víc zvědavá. A když se to konečně začne rozplítat, nevěřícně jsem četla dál. Ovšem… Po dočtení jsem se zamyslela a říkala si, že je to v podstatě další tuctový případ. 
 
Joona jako vždy prokáže velikou kuráž a odhodlání a vypadá, jako by tento muž byl nezničitelný. Nechápu jeho pohnutky chovat se přesně tak, jak se chová a proč je tak nebojácný. Nikdo není tak nezničitelný a už by to autoři mohli přehodnotit. Když se ale podívám na jeho osobní život, není to nic moc. A jeho výukový kurz mě vcelku zaskočil. To se chce opravdu živit zrovna tím?
 
Saga je výborná vyšetřovatelka a hodně jsem si ji oblíbila. Ničeho se nebojí a její práce je pro ni vším. Tentokrát však nechápu, když už se dostala tak daleko, jak se mohla tak lehce nechat převést? Vždyť je výborná bojovkyně a tak lehce se nechá obelstít? Toto si myslím také přehnali. Přesto zasadila velký políček a měla obrovský díl na vyřešení vražd, i přes některé neshody.
 
Lovec králíků vypadá velmi lákavě, bohužel mě zklamal. Čekala jsem další nabušený díl plný napětí a akce. No jo, ne vždy to tak je. Závěr byl ovšem hodně napínavý, to ne že ne. Otevřený konec, kdy chcete další pokračování, toto já zbožňuji ☺ Knihu doporučím všem, kteří Joonu Linnu mají rádi, ale napoprvé bych začala jiným dílem.
 
Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)