pondělí 3. prosince 2018

Recenze ✩ Můj druhý život ✩ Christiane F.

 Autor: Christiane F., Sonja Vukovic 
Originální název: Mein zweites Leben 
Přeložila: Nora Obrtelová 
Nakladatelství: Oldag 
Rok a místo vydání: 2014, Ostrava 
Vazba knihy: vázaná s přebalem 
Počet stran: 280 
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7411-077-1

O knize:
Christiane F. se nechala přemluvit reportérkou Sonjou Vukovic a vydaly spolu pokračování knihy My děti ze stanice ZOO. Už její první kniha měla velký úspěch a zasáhla spoustu lidí. Četli ji miliony a nedlouho po vydání byl natočen film. 

Jaký byl její život po otřesném a upřímném zveřejnění její závislosti na drogách? Čím vším si musela projít a jak velký dopad na ni měla sláva? Její přiznání je dnes opatrnější. Popisuje svůj život na řeckých ostrovech, mezi rockovými hvězdami nebo slavnými evropskými spisovateli. Neopomíjí své milence, svého syna Phillipa a opět se tu zjeví otázka drog. Skoncovala s nimi úplně nebo jim nedokáže odolat?

Můj názor:
Druhá kniha od známé feťačky není tak oblíbená jako ta první, přesto ji lidé čtou. Ač se to zdá neuvěřitelné, Christiane má fanoušky a určitě by si rádi přečetli pokračování jejího života. Sama jsem si po přečtení knihy My děti ze stanice ZOO říkala, že bych docela ráda věděla, jak žije dnes. Nebo jestli je vůbec ještě na živu. Překvapením pro mě bylo, že žije docela obyčejný život (i když se bez svých drog neobejde) a že má dokonce syna.

Christiane si svou první knihou dobře vydělala. Pro feťáka je to něco dokonalého, neustálý příjem heroinu a vůbec všech drog, na které si jen pomyslí. Může si splnit všechny sny. Když jen pomyslím, že já se dřu jako blbec a spousta lidí žije z výplaty do výplaty. Je to nespravedlivé. Abych se přiznala, dost mě to namíchlo. 

Ovšem, jak sama Christiane přiznává, za jakou cenu to všechno bylo zveřejněno. Všichni ji najednou začali poznávat a někteří lidé dali od ní ruce pryč. Rodiče zakazovali svým dětem, aby se s ní stýkali. O to horší to bylo, když to začali zakazovat kamarádům jejího syna. On za svou mámu nemůže. A podle toho, co o sobě napsala, byla dobrou matkou. Přesto ne dostatečně…

Podle všeho si zachovala zdravý rozum a je rozumná a inteligentní. Tato kniha se četla docela dobře, stejně jako ta první. Byla chytlavá a stejně jako Christianin život drsná. Trochu pokulhává, což se dalo čekat, ale na "kráse" to neubírá. Nemůžu se zbavit dojmu, že s touto druhou knihou souhlasila jen kvůli penězům. Hlavním důvodem ale asi bylo očistit svou slávu a osobu.

Můžu ji doporučit všem těm, kdo četl knihu první, úspěšnější a kdo se chce dovědět více o jejím životě a jejích drogách.

Bodování:

2 komentáře:

  1. Pěkná recenze, knihy jsem nečetla, ale za to jsem několikrát viděla film. Což mi v podstatě stačilo. :)) Silný příběh, ale asi bych neměla odvahu si to přečíst. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Díky :) Já zase neviděla film, ale jednou bych to chtěla změnit. Ano, silný příběh, který by neměl být opomíjen a několikrát zmíněn na školách. Určitě pak spoustu dětí drogy odradí.. :)

      Vymazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)