neděle 2. prosince 2018

Z knihovny #24

Já vím, včera jsem slibovala, že se tu ještě objevím, ale znáte to. Někdy Vám prostě něco změní plány a pak... Dnes se podíváme, jaké krásné kousky jsem si přinesla v pondělí z knihovny. Myslím, že jednou Vás nepřekvapím a další budou zcela nové. Tak se na ně pojďme podívat ☺
Jako první jsem se šla podívat na Keplera a jeho šestku Lovec králíků. Bláhově jsem si myslela, že tímto dílem to konečně zakončím a budu očekávat jako všichni ostatní novinku, někdy časem. Nakladatelství Host mě ovšem vyvedlo z omylu a před nedávnem vydali Lazara. Co naplat, později se po něm budu muset podívat. A protože se tato manželská dvojice skvěla rozepsala, těším se na knihu jako malé dítě.
Anotace:
Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.

Protože jsem s Jodi Picoult už skončila, rozhodla jsem se poohlédnout po jiných knihách. Já vím, nemám přečtené všehny její knihy, ale u nás v knihovně jich víc nemají, bohužel. Takže když budu mít štěstí a narazím na nějakou, nebudu váhat. Moje první volba padla na Sirotka č. 8, na kterého mám zálusk od jeho vydání. Docela mě překvapilo, že na DK nemá tak vysoké hodnocení, ale já jí věřím.
Anotace:
Sirotek č. 8 je poutavý román, inspirovaný skutečnými událostmi, o lidské schopnosti ubližovat – a milovat. Roku 1919 byla tehdy čtyřletá Rachel Rabinowitzová umístěna do židovského sirotčince pro nejmenší děti, v němž doktorka Solomonová prováděla experimenty na jeho chovancích. Doktorka Solomonová podrobila Rachel experimentální léčbě ozařováním rentgenovými paprsky. Díky ní si lékařka vysloužila odbornou reputaci, ale současně vystavila riziku zdraví holčičky. Nyní, v roce 1954, je Rachel zdravotní sestrou v domově pro židovské seniory, kam přichází již zestárlá doktorka Solomonová a stává se její pacientkou. Rachel si uvědomuje, jakou moc má nad nyní nemohoucí lékařkou, a podrobuje ji vlastnímu nebezpečnému experimentu. A dříve než skončí jedna noční služba, bude Rachel postavena před volbu mezi odpuštěním a pomstou..

No a poslední knihou je něco, co jsem si vybrala čistě na Vánoce. Vánoční koleda od Charlese Dickense. Moc se na ni těším a tento kousek si opravdu nechám na Vánoce nebo ty svátky, když mi nezbyde čas ☺
Anotace:
Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno - peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit...
O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu pr
ozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci - duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc.
Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost...
Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu...


To je prozatím vše. Jako vždy, i dnes mě zajímají Vaše názory. Četli jste knihy? Nebo se na ně chystáte? A máte nějakou vyhraněnou na Vánoce?

2 komentáře:

  1. Při pohledu na Vánoční koledu jsem dostala chuť si taky něco vánočního přečíst. :)) Přeju příjemné čtení a ať se knihy líbí. :))

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. To se nedivím, však bych se do ní nejraději pustila teď hned :) Díky, věřím, že se líbit budou :)

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)