sobota 23. března 2019

Nové knihy v mé knihovně #23

Pěknou sobotu přeji, doufám, že si ji užíváte jako já. Dnes nám pěkně svítí sluníčko a úplně to láká někam na procházku. No, mně bude bohužel muset stačit zahrada.. :)
Bára z nakladatelství Cosmopolis se mi nedávno ozvala, zda nechci další knihy ke zrecenzování. Tentokrát mi nabídla tři knihy a já zvolila dvě. Jednu už nějaký ten den mám a dokonce jsem už těžce za půlkou, ale rozhodla jsem to skloubit do jednoho článku. Tak tedy.

Onou první knihou je Tiché zlo od Australanky Emmy Viskic. Jedná se o detektivní příběh a je to první díl Caleb Zelic. Caleb Zelic je sympatický chlapák, který si mě získal a kniha se čte opravdu pěkně. Ale více se rozepíši až v nadcházející recenzi.
Anotace:
Caleb Zelic pronásleduje vraha svého nejlepšího přítele. Nikdy nezapomene žádnou tvář. A to mu může zachránit život.
Calebův přítel z dětství a obchodní partner Gary byl brutálně zavražděn. Zlámali mu prsty, prořízli krk. Navíc policie podezírá Caleba, že on je vrah. Cítí se vinen za Garyho smrt, touží po pomstě a chce dokáza
t svou nevinu, pustí se tedy do pátrání na vlastní pěst. Caleb a jeho přítelkyně Frankie, bývalá policistka, se vydají po jediné stopě, kterou mají – jméno Scott. Nikdo neví, kdo je Scott. Ale Scott je vždy napřed.
Jenomže Caleb je hluchý. V tichu, které ho obklopuje, se naučil porozumět lidem skrze signály skrývající se za každým úsměvem, grimasou, dotykem. Jenomže neslyšená a špatně odezíraná slova mohou způsobit problémy…


Ve čtvrtek mi dorazila druhá kniha, kterou hodlám rozečíst hned po Tichém zlu. No, možná to ještě proložím Asterixem, ještě uvidím. Každopádně mi domů dorazila šestka Smrtící tajnosti. Na Eriku se moc těším. Případy od pana Bryndzy jsou vždy skvělé, odlehčené a napínavé. A navíc jsem zatím zpozorovala samé kladné reakce, takže se mám určitě na co těšit :)
Anotace:
Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer?
Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i toho
to vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…

O Smrtících tajnostech vím, knihu už rozečetlo hodně z Vás nebo se na ni chystáte. Ale co Tiché zlo? Zaujala Vás tato kniha? 

6 komentářů:

 1. Smrtící tajnosti bych si chtěla přečíst.

  OdpovědětSmazat
 2. Tiché zlo mě začíná lákat, narážím na něj docela často :-D Jinak smrtící tajnosti opět bomba! Dočetla jsem brzy ráno a byla jsem nadšená :) Snad se ti budou obě knihy líbit :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tiché zlo je dost dobré. Chybí mi ještě tak 40 stránek, takže jsem zvědavá na závěrečné vyuzlení. Ale jinak se čte svižně. No a na Smrtící tajnosti se hodně třesu. Jsem zvědavá, jak se Erika vypořádá s dalším případem a co na to její osobní život :)

   Smazat
 3. Tak Bryndza je tutovka. :-) Jen já jsem pořád "černá ovce". :(
  Já si od Báry nechala poslat Obchodníka s hudbou - brzy se objeví na blogu v přírůstkovém článku :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak neotálej a běž do něj :D Já jsem ráda, že se mi tenkrát Bára ozvala, protože bych přišla o skvělou sérii. Včera jsem rozečetla Asterixe (to je rychlovka), tak hned se pak do ní pustím. Obchodník s hudbou mě taky tak trochu zaujal, ale nakonec jsem se rozhodla jinak. Budu se těšit na tvé dojmy :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)