úterý 19. března 2019

Recenze ✩ Císař Nihon-Džinu ✩ John Flanagan

Autor: John Flanagan
Originální název: The Emperor of Nihon-Ja
Přeložila: Zdena Tenklová
Autor obálky: Jan Patrik Krásný
Nakladatelství: Egmont
Rok a místo vydání: 2011, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 480
Zdroj: půjčeno
1. vydání
ISBN 978-80-252-1833-4

10. díl ze série Hraničářův učeň – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Horác je už několik měsíců na vojenské výpravě mimo domov, v Nihon-Džinu. Císař Šigeru se stal jeho společníkem a přítelem, avšak i v jeho zemi není vše v pořádku. Sendžiové, vycvičení bojovníci pod jednotlivými panovníky, se vzbouřili a císař je donucen válčit. Jenže jeho jediná naděje je útěk a spousta jeho věrných je zraněna. Má Nihon-Džin šanci na záchranu? Když se to celé Evanlyn dozvěděla, okamžitě se rozjela za Willem, Haltem a Alyss, aby našli Horáce, neboť ten se i přes nehodící se konvence, do celého válčení zapojil. Jenže přivést ho zpět nebude jednoduché.

Můj názor:
Císař Nihon-Džinu je již desátý díl Hraničářova učně. Konečně jsem si řekla, že bych tuto sérii mohla dočíst, neboť to je opravdu pěkné vyprávění a nejednou jsem se i dost pobavila. Přiznávám, že jsem se zhrozila, když jsem se zpětně dívala na poslední díl, četla jsem ho už před dvěma lety. Neuvěřitelné, jak ten čas letí. Ale teď se pojďme podívat na můj názor.

Přestože je to opravdu dlouho, spoustu věcí jsem si pamatovala a některé ty drobnosti mi autor připomněl. Rychle jsem se začetla a skvěle se bavila. Opět je vše dobře promyšleno, čtivě napsáno a nechybí ani úsměvné scény. Jako velké plus beru mapku bitvy, která se nachází skoro až na konci knihy. Lépe si představíte celé bojiště a fantazie je tak otevřenější. A protože se Will se svými přáteli vydává za Horácem, jsou do doby setkání jejich prožitky střídány kapitolami. Nejen že to rychleji utíkalo, lépe se to četlo, ale ještě nás autor nechal napnuté, co se stane v té další kapitole.
„Já vařit nebudu,“ odpověděl. „Will si vaření užívá a já mu nechci kazit potěšení.“
Will právě napichoval upravené kuřecí maso na tenké hůlky ze zeleného dřeva a vzhlédl od práce.
„Navíc je o Haltovi známo, že připálí i vodu,“ zažertoval a všichni se zasmáli. Chystal se dát k lepšímu vyprávění o Haltových kuchařských nezdarech, když tu se zarazil, a upřeně se zadíval do stínů na okraji lesa, který lemoval pobřeží.
„Máme společnost.“
Princezna Evanlyn je sžírána úzkostí a vydává se za svými přáteli Willem, Haltem a Alyss, aby jí pomohli najít Horáce. Ten odjel na vojenskou výpravu do jiné země jako spojenec, jenže v oné zemi vypuklo povstání sendžiů, neohrožených bojovníků. Evanlyn je zděšena a hodlá udělat cokoliv, aby ho zachránila, a nebojí se přizvat i Skandijce. Jejich plavba na lodi je nejen zábavná, ale potkají i piráty a to pak najednou začíná být zajímavější. Celá vysvobozovací akce je napínavá a příprava zdlouhavá. Když totiž najdou Horáce a císaře, brzy zjišťují, že šance na výhru je mizivá. Mají však skvělé obranné východisko a nadcházející zima jim hraje do karet. Musí však vymyslet nejeden plán a vycvičit spousty obyčejných rolníků.

Evanlyn s Alyss si nikdy nepadly do oka a dalo by se říci, že jsou sokyněmi. Tato výprava jim však nachystá překážky, díky kterým se pak musí spojit, aby vydržely a vše dokonaly do konce. A přestože si stále nevěří, jejich víra v tu druhou je jiná, a přesto se musí jedna na druhou spolehnout a teprve se začnou více chápat. Jejich výprava přes veliké jezero je nejen dobrodružné, ale jedna se naučí věřit té druhé. A když pak hodlají splnit úkol, díky kterému pak budou moct pomoct císaři Šigeruovi, začne to být i napínavé.

Jak jsem psala hned na začátku recenze, je to velmi čtivé a veselé. Nejen že mé srdíčko zaplesalo, když jsem se znovu shledala s Willem a jeho přáteli, ale ještě jsem se dočetla skvělého napínavého vyprávění. Těším se na další díly, a pokud Vy stále otálíte nad touto sérií, je nejvyšší čas, abyste se po ní podívali. Zaručuji totiž skvělé zážitky :)

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)