úterý 30. dubna 2019

Recenze ✩ Pekárna v Brooklynu ✩ Julie Caplin

Autor: Julie Caplin
Originální název: The Little Brooklyn Bakery
Přeložila: Karolina Medková
Ilustrace na obálce: Kateřina Brabcová
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok a místo vydání: 2019, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 368
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-271-2068-0

2. díl ze série Romantické útěky – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlého dílu!!

O knize:
Sophie Bennings-Beauchampová je mladá žena, pracující v tom nejlepším londýnském časopise a tajně doufá v žádost o ruku od svého Jamese. Když však pozná hrůznou pravdu o jeho dvojím životě, její svět se rozsype na milion kousků a bez rozmyslu souhlasí s nabídkou práce v americkém časopise. Co nejdál od něj. Má její raněné srdce ještě naději na slepení? Podaří se jí přes to přejít a začít nový vztah? K překonání bolesti jí pomůže Bella, majitelka pekárny s těmi nejlepšími dortíky, jaké kdy Sophie jedla. A velmi brzy zjistí, že život se musí užívat plnými doušky…

Můj názor:
Pekárna v Brooklynu je druhý díl Romantických útěků. Už Kavárna v Kodani na mě zapůsobila a vytvořila takovou tu správnou pohodovou atmosféru, kdy jen lenošíte s něčím dobrým zachumlaní pod dekou a toužíte se podívat přesně tam, kam Kate. A tak není divu, že mě lákala i tato kniha, kdy se její děj odehrává tentokrát v Brooklynu. Budu se tam také chtít podívat? Budu stejně dobře naladěná a zblázní se moje chuťové buňky po něčem dobrém? Takže když se mi ozvala Bára Srncová z Cosmopolis, zda nechci knihu zrecenzovat, nebylo nad čím přemýšlet. 
Dobrodružství, sladké dortíky a možná i něco víc...
Tentokrát se ovšem nepodíváme za Kate, ale za její kamarádkou Sophií. Sophii známe už z prvního dílu, kdy byla jedna ze šesti novinářů na výletě v Kodani, který měla pod palcem Kate. Ale to byl jiný příběh. Sophii se po nemilé pravdě o svém dlouhodobém vztahu s přítelem Jamesem zhroutí svět a v okamžiku šoku a pocitu zklamání kývne na pracovní nabídku v podobě stáže v jednom časopise na druhém konci světa. Ze dne na den odletí do New Yorku, lépe řečeno do Brooklynu. Přestože její stáž má trvat jen půl roku, tajně doufá, že její raněné srdce se vyléčí a po příjezdu domů začne znovu žít.

Tento druhý díl je velmi povedený. Opět skvěle napsané, poutavé a rozhodně stránky pěkně ubývaly. Až mi bylo líto, že jsem na konci. A přestože jsem spoustu věcí předpověděla a ty se do písmene opravdu staly, čtení jsem si užila. Protože autorka to tak pěkně napsala, že jí to prostě odpouštím.

Sophie se ubytuje v malém bytě nad pekárnou, kterou provozuje Bella. Drobná, zrzavá a milá žena, která peče ty nejlepší dortíky v celém Brooklynu. Její srdce je vřelé a otevřené. A tak není divu, že se se Sophií stanou dobrými přítelkyněmi. A když se Belle začnou nabídky jen hrnout, Sophie se nabídne vypomoct. Spolu pak vytvoří skvělý tým a při pečení všech těch různých dortíků se Vám doslova začnou sbíhat sliny.
Uklidňující vůně právě upečených čokoládových muffinů, tiché vrčení větráku trouby a směs smíchu a hovoru ostatních působily jako laskavé objetí, které trochu uvolnilo železné sevření Sophiiny šíje. A zlost, s kterou došla na Smith Street, trochu vyprchala.
Nenápadně popošla dál, rukou pohladila dobře známý červený lak kuchyňského robota a prstem udělala čáru v kakau na lince.
„Řekla jsem mu, že v žádném případě neudělám tolik dortíků za méně než čtyřicet dolarů. No vážně. Lidi chtějí...“ Bella se zarazila. „Sophie.“
Sophie se na ni smutně usmála.
„Ahoj zlatíčko. Přišlas právě včas. Nejspíš tě přivábila vůně medu,“ zahlaholila Maisie a nadšeně se zavrtěla. „Zrovna ochutnáváme můj nový medovokaramelový cheesecake.“
Její práce v časopise je sice náročná, obzvlášť poté, kdy původně na její místo byla přijatá jiná stážistka. Musí se vypořádat s rivalitou a k tomu všemu sedí u stolu s tím nejhezčím klukem, kterého kdy viděla. Ten je shodou okolností bratrancem Belly, takže je včas varována. Jenže i tak spolu prožijí krásné chvíle, kdy jí nabídne pomoc při hledání obchodu s potravinami nebo park vhodný k běhání. Jenže Todd je proutník a zamilovat se do něj je nebezpečné. A jeho povaze se není čemu divit, jeho rodina není nejlepším příkladem, jak vzápětí Sophie pozná.

Sophie se neustále potácí v žalu a neustále si dává za vinu, že neviděla vše jasně. Musí projít dlouhou cestu, aby znovu našla sama sebe a posunula se dál. A když konečně najde ztracenou naději, pozná, že život se dá žít i jinak, než jen čekáním na něco, co stále nepřichází. A bylo moc pěkné, jak na to vše přicházela. Moc jsem jí fandila a čekala, kdy konečně dostane odvahu a posune se dál.

Pekárna v Brooklynu byla pěkně napsaná kniha, která se četla sama a navíc lákala si dojít pro něco sladkého. Určitě ji doporučím, i když má dost předvídatelný děj, jak jsem už psala. Ale tenhle příběh je tak milý a dobře napsaný, že se prostě nedá nic zazlívat. A pak, je to přece romantické čtení. Kniha je určitě pěkná a oddechová a skvělá bude v létě někam k vodě.

Bodování:
Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, které spadá pod nakladatelský dům Grada Publishing! Knihu si můžete zakoupit zde.

4 komentáře:

 1. Kavárnu i Pekárnu jsem si bohužel nechala ujít, ale třeba se k nim dostanu, protože mě nakonec obě hodně lákají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je velká škoda. Kavárna byla o něco lepší, ale i tak jsem si Pekárnu užila. Hlavně je to tak pěkně a poutavě napsané, že vtáhne snad každého. Byla by škoda, kdyby jsi o to byla ochuzena, protože věřím, že tobě by se hodně líbily ;)

   Vymazat
 2. Pěkná recenze, která na čtení naláká :-) Nakonec jsem tedy hodnotila o hvězdičku méně, ale jen proto, že se mi více líbila Kavárna, která dostala hvězdičky čtyři. Jsem zvědavá, jestli se pustím do pokračování :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Mě se také Kavárna líbila více, ale nějak jsem Pekárně neměla to srdce dát o hvězdičku méně, když se tak hezky četla. Také jsem zvědavá na další díl :)

   Vymazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)