čtvrtek 16. května 2019

Zaujalo mě #34

Krásné květnové ráno, přeji všem svým čtenářům. A ač to na květen moc nevypadá, za chvíli tu budeme mít červen. Je neskutečné, jak ten čas letí.. Já Vám však přináším další článek o pěti knihách, které mě zaujaly natolik, že jsem se je rozhodla zařadit na svůj čtecí seznam.

První knihou je český fantasy román Bílý Jasmín ze série Bílý Jasmín. V tuto chvíli už jsou na světě tři díly a zdá se, že autorka Leandra Sold slaví úspěchy. Popravdě jsem na tuto knihu zapomněla, ale právě díky těmto článkům si některé připomenu, jako třeba tuto. A víte co? Hned bych se do ní pustila. Knihy jsou navíc v e-podobě, takže bych musela oprášit svůj účet na eReadingu a vážně o tom uvažuji :)

Anotace:
Yasminne je zdánlivě obyčejná dívka, která se přistěhovala do ospalého městečka na pobřeží Severní Karolíny spolu se svým strýcem Pheenexem a dvěma sourozenci. Nedlouho po jejich příchodu se však začnou v okolí ztrácet její spolužačky z místní střední školy.
Sama Yasminne ovšem nemá čas řešit vlastní bezpečí, protože jediné co ji zajímá, jsou nebesky modré oči, jež patří bloďatému bratranci její nejlepší přítelkyně Diane.
Přesto se nakonec zaplete do temné hry svého bratra Asmodea, který s ní má už od jejich přistěhování svoje vlastní ďábelské plány.
Podaří se Yasminne nesejít ze správné cesty a splnit poslání, které jí bylo předpovězeno už před dlouhými staletími samotnými serafíny i přesto, že to znamená zradit vlastní krev? Nebo podlehne kouzlu svůdného černovlasého Daniela?
A jakou roli hraje v celé věci neznámý šedooký muž, o kterém se jí zdává?

Ví to tobě je kniha, kterou u mají snad všichni za sebou, jen já ne. A co si pamatuji, tak bylo hodně kladných recenzí. Thriller, který skrývá milostný trojúhelník. Už samotná obálka nabízí mnohé a věřím, že mě nezklame. Autorka Sarah Pinborough má na svědomí ještě jednu knihu, kterou nakladatelství Metafora vydalo loni. Takže se určitě mám na co těšit.

Anotace:
LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví
DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu
ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli.
A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?

Pak tu mám Váha inkoustu. Ta obálka je naprosto nádherná! Jedná se o historický román od Američanky Rachel Kardich. Podle čtenářských reakcí to bude náročné čtení, které ovšem stojí za to. Jsem zvědavá, jak si autorka pohrála s dvěma, naprosto nesourodými, dějovými linkami. A hlavně mě zajímá, co spolu mají společného.

Anotace:
Román o ženách oddělených staletími a o obětech, které musely podstoupit, aby naplnily své životní poslání.
V nejnovějším románu americké židovské autorky Rachel Kadishové se proplétají příběhy dvou žen. Churavějící profesorku historie Helen osloví bývalý student s prosbou, aby prozkoumala vzácné židovské rukopisy nalezené při rekonstrukci domu. Helen si na pomoc přizve mladého Američana Aarona, který se v Anglii neúspěšně pokouší napsat disertační práci. Nejsou však sami, kdo se o listiny zajímá — souběžně s nimi je zkoumá i konkurenční tým ambiciózních badatelů.
Současně odhalujeme příběh dívky Ester, která v sedmnáctém století prchá před inkvizicí a v Londýně dostane svolení působit jako písařka slepého rabína. Osiřelá Ester dobře ví, že nechce-li po zbytek života strádat v chudobě, bude se muset provdat. Manželství však pro ni představuje zásadní dilema: musela by opustit svět knih a psaní.

Další thriller, tentokráte však od polského muže jménem Remigiusz Mróz. Nenalezená skrývá mnohé, hlavně honbu za milující ženou, snoubenkou. Čtenáři se rozdělili na dva tábory. Buď se Vám kniha líbí nebo ne a já bych ráda zjistila, na kterou stranu se přikloním.

Anotace:
Kdybych ji požádal o ruku jen chvíli dřív, nikdy by se to nestalo. Nikdo by nás nenapadl. Já bych neskončil v nemocnici a ona by navždy nezmizela z mého života.
Deset let po zmizení své snoubenky je Damian Werner přesvědčen, že už ji nikdy neuvidí. Jednoho dne však nečekaně narazí na stopu ztracené dívky. Kdosi vložil její fotografii na sociální síť Spotted.
Werner se zpočátku domnívá, že se jedná jen o náhodnou podobnost, ale pak neznámý člověk nahrává další fotku. Fotku, kterou udělal Werner sám jen pár dnů před snoubenčiným zmizením – a kterou od té doby nikomu neukázal.
Kdo teď dívku prostřednictvím internetu hledá? A je to opravdu ona?
Damian znal svou dívku od dětství, trávili spolu každý den. Při hledání odpovědí na své otázky však zjišťuje, že o ní nevěděl všechno...
Nenalezená je polský psychologický thriller, který dosahuje úrovně světových bestsellerů.

A máme tu poslední knihu. Tou je historický román Pod krvavými nebesy. Jedná se o příběh z války, kdy je italský mladík i přes svou nechuť donucen se zapojit. Moc mě zajímá, jak to zvládl a jaký je jeho osud.

Anotace:
Pino se nestará o nacisty ani o válku. Je to prostý italský mladík, který si chce užívat života, hudby, dívek. Avšak když je jeho milánský domov vybombardován, přidává se k podzemnímu hnutí, které pašuje židy do bezpečí. Pino tak začíná zjišťovat pravdu o utrpení, kterým nejen Itálie prochází. A také nachází lásku u starší vdovy Anny. Vše se navíc ještě zkomplikuje, když se Pino nedobrovolně stává osobním řidičem u Hitlerovy pravé ruky v Itálii, tajemného Hanse Leyera. Pino rozehrává nebezpečnou špionážní hru přímo v srdci nepřítele. Ovšem stejně jako odhaluje další a další zvěrstva, smyčka kolem něj a jeho nejbližších se neúprosně stahuje…

Touto poslední knihou končím a znovu mohu jen doufat, že se k některé dostanu velice brzy a neupadnou v zapomnění (jako mnohé jiné). Mě ovšak zajímají Vaše postřehy. Znáte některou knihu? Máte nějakou v plánu nebo Vás naopak vůbec nezaujaly?

Anotace a fotky knih jsou vypůjčeny z Databáze knih.

6 komentářů:

 1. Ví o tobě byla dobrá kniha s drsným zvratem, ale já ho neskousla a pak hodnotila o dost méně. Jsem zvědavá, co na knížku řekneš ty.
  Nenalezenou mám doma už delší dobu, vyhrála jsem ji na Instagramu, ale stále čeká na přečtení. Snad se brzy dočká :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že se k oběma knihám dostanu co nejdříve. Popravdě mě Ví o tobě hodně zajímá :)

   Smazat
 2. Nečetla jsem ani jednu, ale "Ví o tobě" mě láká už delší dobu.:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle reakcí je Ví o tobě dobrá kniha, tak snad se nám bude líbit :)

   Smazat
 3. Pod krvavými nebesy mám doma a chystám se letos na ni!
  Snad mi to vyjde :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nemám ani jednu a vcelku mě to štve. Zase na druhou stranu.. Svoje knihy odsouvám na "někdy na potom" a jen mi tu leží, takže bych se k nim asi nedostala nikdy :D Snad ti to vyjde, budu se těšit na recenzi :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)