sobota 29. června 2019

Nové knihy v mé knihovně #26

Všechny Vás zdravím, dnes se podíváme, jaké knihy jsem si před necelými čtrnácti dny koupila v Knižním klubu. Netrvalo dlouho a já prostě musela objednávat. Tentokrát mám však jen čtyři kousky a v "těch právě zlevněných" jsem nenašla žádnou. Nebo, pár by se jich našlo, ale řekla jsem si, že to nehoří a tak nutně je nepotřebuji. No.. Dost keců, jdeme se na ně podívat ☺
Jako první jsem si vybrala Podzimní případ od Švéda Anderse de la Motte (nechce se mi věřit, že je to Švéd..). Jedná se o druhý díl série Roční období. Jedničku, Konec léta, jsem sice ještě nečetla, ale přece ji tam nenechám. Trochu mě překvapilo, jak je oproti jedničce tlustá, ale věřím, že mě čeká skvělý čtenářský zážitek.
Anotace:
Nový napínavý příběh Anderse de la Motte dobyl ve Švédsku vrchol žebříčku bestsellerů. Pět dlouholetých kamarádů stanuje u zatopeného kamenolomu ve Skane. Letos odmaturovali, teď čeká je poslední letní koupání a potom skutečný život. Když se však rozední a spustí se první podzimní déšť, jeden z nich leží v temné vodě mrtvý. Nešťastná náhoda, uzavře to policie, mnozí v Nedanasu však pochybují. Když se sem o dvacet sedm let přistěhuje Anna Vesperová, kriminalistka, která prchá ze Stockholmu před vlastní tragédií, dají se události do pohybu. Zatímco Anna zoufale střeží svá tajemství, čím dál mocnější síly se jí snaží bránit v rozkrývání minulosti. Nakonec nemá na vybranou. Musí znovu otevřít případ z podzimu roku 1990, o němž chce málokdo mluvit… ale nikdo na něj nezapomněl.

Druhou knihou je šestý díl Lovců monster, Invaze. Kdysi jsem četla jen jedničku a ta se mi dost zamlouvala, ale pak se mi do rukou dostávaly zcela jiné knihy. Ráda bych se však k tomuto žánru vrátila. Docela mi to chybí. Tak snad letos v létě se na tuto sérii konečně vrhnu.
Anotace:
Když Owen Zastava Pitt, nejlepší Lovec ve společnosti Lovci monster s.r.o., dostal tip, že několik pohřešovaných Lovců je stále naživu, nečekal, že se jejich záchrana postupně změní v největší operaci v dějinách společnosti. Lovce totiž vězní v dimenzi nočních můr a jediná cesta do ní vede přes radioaktivní ruiny v monstry zamořené válečné zóně.
Jako by tohle nestačilo, zmíněný ostrov je zároveň domácí základnou mocné bytosti, která stojí za zničujícími útoky v Copper Lake a Posledním drakovi. Ukazuje se, že dávným bohům chaosu se opravdu, ale opravdu nelíbí, když se jim chce někdo vloupat do domu. Jenže tenhle bůh si začal se špatnými lidmi a Lovci monster chtějí odplatu. Dobrovolníci z loveckých společností z celého světa připravují společnou expedici a legie Lovců vyráží do války.
Od počátku věků náš svět napadala monstra. Nejvyšší čas jim tu invazi oplatit.

Další dvě knihy jsou zcela netradiční. Vlastně kvůli nim jsem si balíček objednávala. Minulý měsíc jsem měla hodně klidu a pohody a našla jsem si čas na nový koníček: háčkování. Jsem úplný začátečník a vše se učím z videí a chybami. Ale řekla jsem si, že nějakou knížku by to chtěla. Vybrala jsem si rovnou dvě: Tohle je háčkování a Háčkování - Vzory od A do Z. Ta první mě provede úplnými základy a rovnou si i něco uháčkuji a ta druhá má neskutečných 200 vzorů. Stačí si jen vybrat a můžu začít. Z obou jsem absolutně nadšená ☺
Anotace Tohle je háčkování:
Nechte se provést světem háčkování od zkušené lektorky! Kniha je členěna do kapitol dle náročnosti, a tak se ke všemu dopracujete pěkně krok za krokem. V každé části se naučíte jeden nový postup a procvičíte si ho na výrobku, který je pro něj jako stvořený. A až se dostanete na poslední stránku, budete mít doma nejen moderní polštář, huňatou čepku, slušivou květinku nebo hřejivou deku, pod níž je v zimě radost se schoulit, ale také dovednost, která vám bude dělat každý den radost.

Anotace háčkování - Vzory od a do Z:

200 základních vzorů s návody
Postupy, vzory, nové nápadité techniky - encyklopedie háčkování pro začátečníky i pokročilé.
Háčkujete, a už vás trochu nudí staré, známé a obvyklé postupy? Pak je tahle knížka pro vás přesně to pravé. Nasměruje vás na novou tvůrčí cestu a najdete v ní neuvěřitelné množství neotřelých nápadů, háčkovacích vzorů a technik.
Každý krok je ilustrován fotografiemi a samozřejmě nechybí ani podrobný popis práce doplněný názornými nákresy. Najdete zde úplně všechno, nač si vzpomenete. Od klasických hladkých vzorů přes plastické až po překrásné jemné krajky, vzory pestré i jednobarevné, snadné i složitější.
Sarah Hazellová je nejen fenomenální pletařkou a tvůrkyní háčkovaných prací, ale i učitelkou těchto dovedností.

To by bylo pro dnešek vše. Já doufám, že k prvním dvěma se co nejdříve dostanu a že ty druhé dvě mi tu nebudou jen tak ležet, ale naplno je využiji. A mám klasické otázky na Vás: znáte některou nebo jste je třeba už četli? Pište, Vaše názory mě moc zajímají ☺

6 komentářů:

 1. Ani jednu z knih jsem nečetla, ale věřím, že nebudou vůbec špatné. Užij si čtení. :)

  OdpovědětSmazat
 2. Od autora Podzimního případu jsem četla Konec léta a i když se mi celkově líbila, pořád nevím, zda do této novinky jít. Nejvíce mě odrazuje počet stran... :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím počtem stran se ti vůbec nedivím. Já byla překvapená, jak je kniha tlustá, když mi přišla domů :D

   Smazat
 3. Znám jen Podzimní případ, který mám také :-) Konec léta se mi líbil, takže jsem dala šanci i pokračování :-) Snad se nám bude líbit :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To doufám :) Mě ještě čeká Konec léta, který jsem chtěla stihnout loni. Ale třeba to ještě letos stihnu :D

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)