středa 21. srpna 2019

Nové knihy v mé knihovně #28

Včera jsem po velmi dlouhé době byla v knihkupectví, antikvariátech a Levných knihách. Po opravdu dlouhé době jsem znovu nasávala vůni knih, procházela mezi regály, objevovala nové a nové knihy a užívala si tu pohodu. Ale až v posledním obchodě jsem si pořídila dvě krásky. Tak se na ně půjdeme podívat, co říkáte ☺
Obě knihy jsem koupila v Levných knihách a dlouho jsem přemýšlela, zda tak učinit či nikoliv. Na druhou stranu by mi bylo líto, že bych odešla s prázdnou. Nakonec moje knihomolské já zvítězilo a k pokladně jsem šla s knihou Na Větrné hůrce. Určitě ji nemusím představovat, všichni ji známe. Tuto knihu jsem dokonce už dříve četla a pamatuji si, že byla velmi milá, zajímavá. Některé pasáže se mi hůře četly, ale nic nemění na faktu, že byla vážně dobrá. Nakonec, strašně ráda se do knihy znovu ponořím, po nějakých těch deseti letech nebo kolika a budu zvědavá, jaký dojem na mě udělá tentokrát.
Anotace:
Na bouřném severu Anglie leží Větrná hůrka. Panství vřesovišť a mokřadů, kde žijí lidé nezkrotní jako okolní příroda. Kraj, kde na hřbitovech ještě straší... kde vášeň stravuje zamilovaná srdce. Emily Brontëová, mladší sestra Charlotty Brontëové, publikovala svůj jediný román roku 1847 pod mužským pseudonymem. O rok později, v pouhých třiceti letech zemřela.

Druhá kniha je od Emilyiny sestry, Charlotte Brontë. Domů se mnou šla Jane Eyreová. Tuto knihu jsem zatím nečetla, ale moc se na ni těším. Věřím, že mě pohltí a nebude se mě chtít ji odkládat. Ještě tam měli knihy od Jane Austenové, ale všechny knihy byly v paperbecku a věřte mi, že to se mi nelíbí. Podle mě by klasika neměla být vydávána v takovém příšerném obalu! Takže buď si počkám, až nějaký dobrák vymyslí opravdu skvostné obálky v pevných vazbách anebo vykoupím Klasiku od Ikaru. Ale to už je jiné téma...
Anotace:
Jana Eyrová je sirotek, kterého vychovává jeho teta, paní Reedová. Teta dá malou Janu do internátní školy, kde se s dětmi nikdo nemazlí, je s nimi zacházeno přímo nelidsky. Jana si najde kamarádku Helenu, ale ta umírá. Poté, co Jana opustí školu, pracuje jako vychovatelka. Poznává pana Rochestera, majitele sídla, kde pracuje. Zamilují se do sebe. Je však jejich lásce přáno?

Četli jste některou z těchto klasik? Nebo se teprve chytáte? Zajímají mě veškeré Vaše postřehy ☺

12 komentářů:

 1. Pěkné úlovky :-) Na větrné hůrce jsem ještě nečetla, ale jednou snad je v plánu, za to Jane Eyrovou mám přečtenou a byla skvělá. Budu se těšit na tvůj názor :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pamatuji si tvou nadšenou recenzi. Už právě díky ní se na Jane Eyrovou těším :)

   Smazat
 2. Ke knihám gratuluju. :) Za mě je Jana Eyrová jedna z nejlepších klasik, co jsem četla. Za to z Větrné hůrky jsem byla celkem zklamaná. :) Přeju ať se knihy líbí a budu se těšit na recenze. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Vážně? Tak to abych ji upřednostnila :)

   Smazat
 3. Dva krásné úlovky, obě mám taky doma, Hůrku jsem četla kdysi dávno a ráda bych se do ní pustila znovu. Jane jsem nečetla, pouze viděla velmi povedené divadelní představení na její motivy, takže ji mám v plánu jednou taky určitě :)
  Měj se krásně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já také. Moc se na obě těším a pokaždé, když jdu okolo knihovny, tak se prostě musím zastavit a kouknout na ně :D Tak snad brzy. To divadelní představení závidím, muselo být úžasné :)

   Smazat
 4. Krásné kousky ^_^ Nečetla jsem ani jednu, ale Jane Eyreovou plánuji.:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Já je tam prostě nemohla nechat. Tak snad Jane obě otevřeme co nejdříve ;)

   Smazat
 5. Obě dvě knihy jsou úžasné, hlavně Jana Eyrová.

  OdpovědětSmazat
 6. Levným knihám se obloukem vyhýbám :-D
  Ale na Janu Eyrovou mám spadeno už dlouho - během studia jsem ji během povinné četby nečetla, tak snad jednou přijde řada i na tuhle knihu. Na větrné hůrce jsem také četla cca 4 roky po škole.. :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já tam moc často nechodím, ale občas narazím na něco zajímavého :D
   Na škole jsem nečetla nic z povinné četby a ani by mě něco takového nenapadlo (jako proč, když jsou přece jiné a mnohem zajímavější knihy :D). Ale teď po x letech mě některé knihy opravdu zajímají :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)