čtvrtek 26. září 2019

Nové knihy v mé knihovně #29

Jsem tu s dalším článkem o nových knihách. Neplánovaně, ale stalo se. Tentokrát představím čtyři knihy. Bára z Cosmopolis se mě snažila udolat už minulý měsíc a ne že by ona kniha nebyla zajímavá, ale rozhodla jsem si od recenzáků dát chvíli pauzu. Však mám svých knížek dost a teď nemám zrovna dobré čtecí období. Jenže teď jsem odolat prostě nedokázala. Nabídla mě jich opravdu hodně a kdyby jedna nebyla od Terry Shaft, asi bych znovu odmítla.
Od české autorky Terry Shaft (ano, dle jména to tak vůbec nevypadá) jsem minulý rok četla Krycí jméno E219, což byla vcelku povedená kniha, ale s mnoha mouchami. Byla to autorčina prvotina a už tenkrát jsem prohlásila, že si počkám na další její počin, protože budu zvědavá, jakým směrem se posune a zda se bude zlepšovat. A ona chvíle nastala. Jako Bonnie a Clyde je její druhá kniha a moc se na ni těším. Anotace zní velmi zajímavě a jedná se o thriller, i když na přebalu je napsáno Young Adult.
Anotace:
Během chvíle se může všechno změnit. Stačí, aby nastaly ty správné okolnosti! Psychologové se shodují, že celých 96% lidí na světě má svědomí. A co ta zbývající procenta? Psychopati, dokonale prázdní lidé schopní udělat bez skrupulí naprosto cokoli. Zlé, zákeřné, škodolibé bytosti, zkažené a prohnilé hříčky přírody, nebezpečné právě proto, jak nenápadní jsou. Nemají to ale napsané na čele, vypadají stejně jako my, bývají charismatičtí a přesvědčiví.
I hlavní hrdinka, ztracená v moři podprůměrných oveček, se snaží zapadnout. Ne tolik, aby ztratila svou jedinečnost, ale dostatečně na to, aby neměla zbytečné potíže. Stačí jí ta jedna, která ji bez přestání provází poslední rok – neodbytný hlásek v hlavě, tichý a většinou přátelský, ale občas i příšerně vtíravý a bolestně protivný. A pak se objeví on, spontánní, bezprostřední a tak nádherně odlišný od ostatních, že snad ani nemůže být skutečný. A dokonce se zdá, že je ochoten vzít si ji pod svá temná křídla…

V zajetí vlčích máků je opět od české autorky, tentokrát však Dominiky Digtyar. Po knize jsem pokukovala už dříve a zdála se mi zajímavá a když mi ji Bára nabídla ke zrecenzování, byla jsem překvapená i potěšená. Myslím, že to bude druhá volba, hned po Bonnie a Clydeovi.
Anotace:
Anežka vede život jako každý maturant. Ne tak docela obyčejně žije i její nový soused. Jejich cesty se kříží až příliš často, někdy i s bolestivými následky. Je to jenom náhoda? Kromě toho poletuje ve vzduchu spousta otazníků. Kde Viktor, který si nechává říkat Falko, přišel k jizvě táhnoucí se napříč jeho tváří? Proč žije jen se svým strýcem? Co dělají a kam tak často mizí? A hlavně, jaké tajemství se ti dva snaží za každou cenu udržet za dveřmi svého drahého domu?
Napínavý příběh, ve kterém se snoubí láska, nebezpečí a tajemno, kde nejde rozlišit dobré od špatného a hrdinové nezachraňují svět, ale jen sami sebe!

Třetí knihou je V mysli vraha, která mě zaujala už svou obálkou. Trochu mě štve, že se zase jedná o sérii, a sice Zoe Bentley. Brit Mike Omer napsal však zajímavý příběh, který mě přímo vybízí k přečtení. Ke knize je dokonce natočen trailler, který je kraťoučký, ale řekla bych, že výstižný. Podívat se na něj můžete zde.
Anotace:
Chicago. Tři ženy byly nalezeny uškrcené, nabalzamované a naaranžované v pózách, jako by byly živé. K případu je přizvána horlivá a sebevědomá forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a podivínský speciální agent FBI Tatum Gray. Zoe se musí pokusit pochopit vrahovu motivaci, aby ho policie dokázala najít dřív, než zemřou další ženy. Během vyšetřování sama dostává podezřelé anonymní zásilky. Nikomu o nich neřekne, jejich obsah ale odkazuje k příšerným zločinům z minulosti. Z lovce se stává kořist a z minulosti děsivá přítomnost...

Čtvrtou a poslední knihou je Zdroj. Opět se jedná o recenzní výtisk, ale ne od Báry. Šárka Šilhartová přímo z Grady mi napsala, jestli bych s ní nechtěla navázat spolupráci a hned mi nabídla tuto knihu. Přiznávám, že jsem byla hodně zaskočená a zároveň potěšená. Trvalo mi ale celý den, než jsem jí odpověděla. Spolupráce s Bárou mi zabírá spoustu času a nevěděla jsem, jestli budu zvládat dvě. Nakonec jsem se rozhodla, že to zkusím. Kniha Zdroj vypadá navíc velmi zajímavě a myslím, že zrovna teď by mi mohla i pomoci. Je to něco zcela jiného, než co normálně čtu, ale jsem ochotna to zkusit a popravdě se na to těším ☺
Anotace:
Otevřete mysl, využijte potenciál svého mozku a zásadním způsobem změníte svůj život. Kniha, postavená na nových vědeckých poznatcích ohledně neuvěřitelné neuroplasticity mozku, obsahuje konkrétní plán sestávající ze čtyř kroků, který vás dovede k nejlepšímu využití vaší mozkové kapacity.
Najdete zde inspirativní příklady z praxe i praktická cvičení. Výsledkem je účinný a srozumitelný návod, který restartuje vaše myšlení a motivaci a zbaví vás negativity.
Probuďte svůj mozek a odhalte jeho možnosti - jste pouhé čtyři kroky od toho, aby se z vás stal nový, sebevědomý člověk. Snadno se naučíte:
* upravit „autopilotní” myšlení a změnit zakořeněné zvyky,
* využít sílu vizualizačních technik úspěšných osobností,
* přestavět nervové dráhy, aby došlo k hlubokým a trvalým změnám chování,
* využít schopnost mozku pohotově přepínat mezi různými způsoby myšlení,
* zvládat své pocity a zklidnit mysl,
* naladit se na cenné informace, které vám sděluje tělo,
* jak psaním deníku můžete zjistit, jací opravdu jste a co vás omezuje.
„Zásadní životní příležitosti okolo nás prochází každý den – a teď můžeme trénovat naši mysl, aby se jich chopila.”

To by bylo pro dnešek vše. Chtěla bych Báře poděkovat za další skvělé recenzáky a Šárce za důvěru a moc se těším na naši spolupráci. Moc si toho vážím!

6 komentářů:

 1. Od metafory čekám jinou, už ji mám na poště, zítra se pro ni musím stavit. V mysli vraha mám také :-) A jsem zvědavá, co řekneš na Jako Bonnie a Clyde, o tu jsem si nepsala, ale zajímá mě posun autorky :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na V mysli vraha se docela těším a budu zvědavá, zda se shodneme :) A Jako Bonnie a Clyde jsem si brala z té zvědavosti, zda se autorka posunula a asi se na ni těším nejvíc. Však ji plánuju jako první :)

   Smazat
 2. Přeju krásné čtení. Žádnou z knih neznám, ale věřím, že se ti budou líbit. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Zdroj už mám za sebou a byl překvapivě dobrý. Tak snad takové budou i další knihy :)

   Smazat
 3. Hezké nové přírůstky. Mám od Báry i z Metafory nakonec jiné kousky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Cestu na sever, že? Jdu se mrknout na recenzi ;)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)